Media MPX (2.0.0) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Username
de: Benutzername

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Password
de: Passwort

en: Label
de: Beschriftung

en: Thumbnail
de: Miniaturbild

en: Media
de: Medien

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Expired
de: Abgelaufen

en: Availability
de: Verfügbarkeit

en: Testing
de: Testen

en: Source field
de: Ursprungsfeld

en: Available
de: Verfügbar

en: Machine name
de: Systemname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Not applicable
de: Nicht zutreffend

en: Auto play
de: Automatische Wiedergabe

en: Upcoming
de: Demnächst

en: Video type
de: Videotyp

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: - Create -
de: - Erstellen -

en: The URI of the file
de: URI der Datei

en: The file size
de: Die Dateigröße

en: The file status
de: Der Dateistatus

en: The file type
de: Der Dateityp
