Media MPX (2.0.2) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Password
fr: Mot de passe

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Media
fr: Média

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Expired
fr: Expiré

en: Availability
fr: Disponibilité

en: Testing
fr: Test

en: Source field
fr: Champ source

en: Available
fr: Disponible

en: Machine name
fr: Nom système

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Not applicable
fr: Non applicable

en: Auto play
fr: Lecture automatique

en: Upcoming
fr: Prochainement

en: Expired on @date
fr: Expiré le @date

en: Video type
fr: Type vidéo

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: - Create -
fr: - Créer -
