Media MPX (2.0.2) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Media
hi: मीडिया

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Testing
hi: परिक्षण

en: Source field
hi: स्रोत क्षेत्र

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Not applicable
hi: लागू नहीं
