Media MPX (3.0.0) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Password
id: Sandi

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Testing
id: Pengujian

en: Source field
id: Bidang asal

en: Available
id: Ketersediaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Not applicable
id: Tidak berlaku

en: - Create -
id: - Membuat -
