Media Orange Logic (1.0.0) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: Username
id: Nama pengguna

en: yes
id: ya

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Password
id: Sandi

en: - None -
id: - Tiada -

en: Image
id: Gambar

en: Artist
id: Artis

en: hidden
id: tersembunyi

en: Text
id: Teks

en: no
id: tidak

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Loop
id: Pengulangan

en: Color
id: Warna

en: Square
id: Kotak

en: Default language
id: Bahasa bawaan

en: Search results
id: Hasil pencarian

en: Caption
id: Keterangan

en: Copyright
id: Hak Cipta

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Field mapping
id: Petakan field

en: pixels
id: piksel

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Filter criteria
id: Kriteria penyaringan

en: visible
id: terlihat

en: Media type
id: Jenis media

en: Autoplay: %autoplay
id: Putar otomatis: %autoplay

en: Muted: %muted
id: Dibisukan: %muted

en: Muted
id: Meredam

en: Show playback controls
id: Menampilkan kontrol pemutaran

en: Video file display format settings
id: Pengaturan format tampilan file video

en: Playback controls: %controls
id: Kontrol pemutaran: %controls
