Media Orange Logic (1.0.0) - en to ja translation catalogue (46 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Username
ja: ユーザー名

en: yes
ja: はい

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Password
ja: パスワード

en: - None -
ja: - なし -

en: Image
ja: 画像

en: Artist
ja: アーティスト

en: Audio
ja: オーディオ

en: hidden
ja: 非表示

en: Text
ja: テキスト

en: no
ja: いいえ

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Loop
ja: ループ

en: Color
ja: 色

en: Square
ja: 正方形

en: Default language
ja: デフォルトの言語

en: Search results
ja: 検索結果

en: Caption
ja: キャプション

en: Video
ja: ビデオ

en: Video width
ja: 動画の幅

en: Max Height
ja: 最大高さ

en: Copyright
ja: 著作権

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Field mapping
ja: フィールドマッピング

en: Landscape
ja: 風景

en: Portrait
ja: 顔写真

en: pixels
ja: ピクセル

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Filter criteria
ja: フィルターの条件

en: Max width
ja: 最大の幅

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: Autoplay: %autoplay
ja: 自動再生: %autoplay

en: Loop: %loop
ja: ループ: %loop

en: Muted: %muted
ja: ミュート: %muted

en: API Endpoint
ja: API エンドポイント

en: Muted
ja: ミュート

en: Size: %width x %height pixels
ja: サイズ: %width x %height ピクセル

en: Show playback controls
ja: 再生コントロールを表示

en: Video file display format settings
ja: 動画ファイルの表示フォーマット設定

en: Playback controls: %controls
ja: プレイバック制御: %controls
