Media Orange Logic (1.0.3) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: yes
fr: oui

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Password
fr: Mot de passe

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Artist
fr: Artiste

en: hidden
fr: caché

en: Text
fr: Texte

en: no
fr: non

en: All
fr: Tout

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Media
fr: Média

en: Loop
fr: Boucle

en: Color
fr: Couleur

en: Square
fr: Carré

en: Default language
fr: Langue par défaut

en: Search results
fr: Résultats de la recherche

en: Caption
fr: Légende

en: Video
fr: Vidéo

en: Video width
fr: Largeur de la vidéo

en: Max Height
fr: Hauteur maximale

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Field mapping
fr: Correspondance de champ

en: Landscape
fr: Paysage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Filter criteria
fr: Critères de filtrage

en: Max width
fr: Largeur maximale

en: Max height
fr: Hauteur max

en: Select files
fr: Sélectionner des fichiers

en: Media type
fr: Type de média

en: Autoplay: %autoplay
fr: Lecture automatique : %autoplay

en: Loop: %loop
fr: Boucler : %loop

en: Muted: %muted
fr: Couper le son : %muted

en: Muted
fr: Muet

en: Size: %width x %height pixels
fr: Taille : %width x %height pixels

en: Show playback controls
fr: Afficher les contrôles de lecture

en: Video file display format settings
fr: Paramètres du format d'affichage des fichiers vidéo

en: Playback controls: %controls
fr: Contrôles de lecture : %controls
