Media Orange Logic (1.0.4) - en to de translation catalogue (50 entries)

en: Title
de: Titel

en: Username
de: Benutzername

en: yes
de: Ja

en: Search
de: Suche

en: None
de: Keine

en: Password
de: Passwort

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Image
de: Bild

en: Artist
de: Künstler

en: hidden
de: ausgeblendet

en: no
de: Nein

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Media
de: Medien

en: Loop
de: Schleife

en: Color
de: Farbe

en: Square
de: Quadrat

en: Default language
de: Standardsprache

en: Search results
de: Suchergebnisse

en: Caption
de: Beschriftung

en: Orientation
de: Ausrichtung

en: Video width
de: Videobreite

en: Max Height
de: Maximale Höhe

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: Autoplay
de: Automatisch abspielen

en: Field mapping
de: Feld-Zuordnungen

en: Landscape
de: Querformat

en: Portrait
de: Hochformat

en: pixels
de: Pixel

en: Video Height
de: Videohöhe

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: Filter criteria
de: Filterkriterien

en: Max width
de: Maximale Breite

en: Max height
de: Maximale Höhe

en: visible
de: sichtbar

en: Media Type
de: Medientyp

en: Select files
de: Dateien auswählen

en: Media type
de: Medientyp

en: Autoplay: %autoplay
de: Automatisch abspielen: %autoplay

en: Loop: %loop
de: Wiederholen: %loop

en: Muted: %muted
de: Stummgeschaltet: %muted

en: API Endpoint
de: API-Endpunkt

en: Muted
de: Stummgeschaltet

en: Size: %width x %height pixels
de: Größe: %width x %height Pixel

en: A description for the menu entry
de: Eine Beschreibung des Menüeintrags

en: Show playback controls
de: Steuerelemente anzeigen

en: Video file display format settings
de: Anzeigeeinstellungen für Videodateien

en: Playback controls: %controls
de: Wiedergabesteuerelemente: %controls
