Media PDF Thumbnail (6.0.0-rc3) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Enable
pt: Ativar

en: File
pt: Ficheiro

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Predefinido

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Original image
pt: Imagem original

en: Desc
pt: Descendente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Permissions
pt: Permissões

en: Changed
pt: Alterado

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Operations links
pt: Ligações de operações

en: Link image to
pt: Ligar imagem a

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Linked to content
pt: Ligado ao contéudo

en: Linked to file
pt: Ligado ao ficheiro

en: Nothing
pt: Nada

en: Asc
pt: Ascendente
