Media PDF Thumbnail (8.x-5.0-beta3) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: File
hi: फ़ाइल

en: Name
hi: नाम

en: Created
hi: निर्मित

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Media
hi: मीडिया

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Changed
hi: बदल गया

en: About
hi: के बारे में

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style

en: Linked to content
hi: सामग्री के लिए लिंक

en: Linked to file
hi: फाइल से लिंक हो गया.

en: Nothing
hi: कुछ नहीं
