Media Pexels (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Search
pt: Buscar

en: Media
pt: Mídia

en: Color
pt: Cor

en: Square
pt: Quadrado

en: API key
pt: Chave da API

en: Red
pt: Vermelho

en: White
pt: Branco

en: Orientation
pt: Orientação

en: Gray
pt: Cinza

en: Pink
pt: Rosa

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Orange
pt: Laranja

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Black
pt: Preto

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Portrait
pt: Retrato

en: Yellow
pt: Amarelo

en: Media type
pt: Tipo de mídia

en: Failed to fetch file due to error "%error"
pt: Falha ao buscar arquivo devido ao erro "%error"

en: Upload location
pt: Localização do arquivo carregado

en: Failed to save file due to error "%error"
pt: Falha ao salvar o arquivo devido ao erro "%error"
