Media Revisions UI (2.1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Revisions
fr: Versions

en: Media
fr: Média

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: @type: deleted %title revision %revision.
fr: @type : "%title" - version "%revision" supprimée.

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fr: @type : la version %revision de %title a été rétablie.

en: Revert to earlier revision
fr: Rétablir une version antérieure

en: Delete earlier revision
fr: Supprimer une version antérieure

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: User permissions
fr: Droits de l'utilisateur

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
fr: @type %title a été rétabli(e) à la version du %revision-date.

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: Revert to earlier revision of a translation
fr: Rétablir une version antérieure d'une traduction

en: @langname revisions for %title
fr: Versions en @langname pour %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la traduction en @language à la version du %revision-date ?

en: Revert content shared among translations
fr: Rétablir le contenu partagé entre les traductions

en: Set as current revision
fr: Définir comme version actuelle

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
fr: Pour voir une version, vous devez avoir le droit de voir l'élément média.
