Media Revisions UI (2.1.0-rc1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Revisions
id: Revisi

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
id: @type: menghapus %title revisi %revision.

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
id: @type: mengembalikan %title ke revisi %revision.

en: Revert to earlier revision
id: Kembalikan ke versi sebelumnya

en: Delete earlier revision
id: Hapus versi sebelumnya

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: User permissions
id: Kewenangan pengguna

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
id: @type %title telah dikembalikan ke revisi dari %revision-date.

en: @date by @username
id: @date oleh @username

en: Revert to earlier revision of a translation
id: Kembali ke revisi terjemahan sebelumnya

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
id: Apakah Anda yakin ingin mengembalikan terjemahan @language ke revisi dari %revision-date?

en: Revert content shared among translations
id: Mengembalikan konten yang dibagikan di antara terjemahan

en: Set as current revision
id: Tetapkan sebagai revisi saat ini

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
id: Untuk melihat revisi, Anda juga memerlukan kewenangan untuk melihat item media.
