Media Revisions UI (2.1.0-rc1) - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Revisions
ru: Редакции

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
ru: @type: удалена редакция %revision материала %title.

en: About
ru: Информация

en: Uses
ru: Использование

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ru: @type: материал %title возвращен к редакции %revision.

en: Revert to earlier revision
ru: Вернуться к более ранней редакции

en: Delete earlier revision
ru: Удалить предыдущую редакцию

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: User permissions
ru: Права пользователя

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
ru: Тип @type под названием %title возвращён к редакции от %revision-date.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: Revert to earlier revision of a translation
ru: Вернуть предыдущую редакцию перевода

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: Set as current revision
ru: Установить как текущую редакцию

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
ru: Чтобы просмотреть ревизию, вам также необходимо разрешение на просмотр элемента медиа.
