Media Revisions UI (2.1.0) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Revisions
it: Revisioni

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
it: @type: eliminata la revisione %revision di %title.

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
it: @type: ripristinata revisione %revision del contenuto %title.

en: Revert to earlier revision
it: Riporta ad una versione precedente

en: Delete earlier revision
it: Eliminata una revisione precedente

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: User permissions
it: Permessi utente

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
it: @type %title è stato ripristinato alla revisione del %revision-date.

en: @date by @username
it: @date da @username

en: Revert to earlier revision of a translation
it: Ripristinare la versione precedente di una traduzione

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
it: Vuoi veramente ripristinare la traduzione @language alla revisione del %revision-date?

en: Revert content shared among translations
it: Ripristina contenuto condiviso tra traduzioni
