Media Revisions UI (2.1.0) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Revisions
nl: Revisies

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: @type: deleted %title revision %revision.
nl: @type: revisie %revision van %title verwijderd.

en: About
nl: Over

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
nl: @type: %title teruggezet naar revisie %revision.

en: Revert to earlier revision
nl: Vorige revisie terugzetten

en: Delete earlier revision
nl: Vorige revisie verwijderen

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: User permissions
nl: Toegangsrechten

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
nl: @type %title is teruggedraaid naar de versie van %revision-date.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: Revert to earlier revision of a translation
nl: Terugzetten naar een eerdere revisie van een vertaling

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de vertaling in het @language wilt terugzetten naar de versie van %revision-date?

en: Revert content shared among translations
nl: Inhoud terugzetten die gedeeld wordt tussen vertalingen

en: Set as current revision
nl: Als huidige revisie instellen

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
nl: Om een revisie te bekijken, is ook het recht om het media-item te bekijken vereist.
