Media Revisions UI (2.1.0) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Revisions
hu: Változatok

en: Media
hu: Média

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: @type: deleted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változata törölve lett.

en: About
hu: Leírás

en: Uses
hu: Használat

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változatra visszaállítva.

en: Revert to earlier revision
hu: Visszatérés korábbi változatra

en: Delete earlier revision
hu: Korábbi változat törlése

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: User permissions
hu: Felhasználói jogosultságok

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
hu: @type %title vissza lett állítva a %revision-date időpontban használt változatra.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: Revert to earlier revision of a translation
hu: Visszatérés egy fordítás korábbi változatára

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása

en: Set as current revision
hu: Beállítás aktuális változatként

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
hu: Egy média változatának megtekintéséhez jogosultság szükséges az adott médiaelem megtekintéséhez is.

en: %type_name: Revert media revisions
hu: %type_name: médiaváltozatok visszaállítása
