Media Revisions UI (2.0.1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Revisions
pt: Revisões

en: Revert
pt: Reverter

en: Revisions for %title
pt: Revisões para %title

en: Revision
pt: Revisão

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pt: Tem a certeza que pretende reverter para a revisão de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar a revisão de %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
pt: @type: a revisão %revision de %title foi eliminada.

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Copy of the revision from %date.
pt: Cópia da revisão da data %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
pt: @type: a revisão %revision de %title foi revertida.

en: Revert to earlier revision
pt: Reverter para uma revisão anterior

en: Delete earlier revision
pt: Eliminar revisão anterior

en: Current revision
pt: Revisão atual

en: User permissions
pt: Permissões do utilizador
