Media Revisions UI (2.0.1) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Revisions
uk: Редакції

en: Media
uk: Медіа

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
uk: @type: %title видалено редакцію %revision.

en: About
uk: Про модуль

en: Uses
uk: Використання

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
uk: @type: %title повернено до редакції %revision.

en: Revert to earlier revision
uk: Повернутися до більш ранньої редакції

en: Delete earlier revision
uk: Видалити попередню редакцію

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: User permissions
uk: Повноваження користувача

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
uk: @type %title було повернуто до редакції від %revision-date.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: Revert to earlier revision of a translation
uk: Повернутися до попередньої редакції перекладу

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах

en: Set as current revision
uk: Встановити як поточну редакцію

en: To view a revision, you also need permission to view the media item.
uk: Для перегляду редакції потрібен також дозвіл на перегляд безпосередньо медіа-об'єкту.
