Media Stream (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: yes
pt: sim

en: Add
pt: Adicionar

en: hidden
pt: escondido

en: no
pt: não

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Loop
pt: Laço

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: @label URL
pt: URL @label

en: visible
pt: visível

en: Autoplay: %autoplay
pt: Reprodução automática: %autoplay

en: Loop: %loop
pt: Ciclo: %loop

en: Muted: %muted
pt: Mudo: %muted

en: Display of multiple files
pt: Exibição de múltiplos arquivos

en: Muted
pt: Silenciado

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
pt: Use várias tags @tag, cada uma com uma única fonte.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
pt: Use várias fontes dentro de uma única tag @tag.

en: Show playback controls
pt: Exibir controles de playback

en: Playback controls: %controls
pt: Controles de reprodução: %controls

en: Multiple file display: Multiple HTML tags
pt: Exibição múltipla de arquivos: várias tags HTML

en: Multiple file display: One HTML tag with multiple sources
pt: Exibição múltipla de arquivos: Uma tag HTML com várias fontes

en: Add @type via URL
pt: Adicionar @type via URL
