Media Stream (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: yes
ru: да

en: Add
ru: Добавить

en: hidden
ru: скрыто

en: no
ru: нет

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Loop
ru: Цикл

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: pixels
ru: пикселей

en: visible
ru: видимый

en: Autoplay: %autoplay
ru: Автовоспроизведение: %autoplay

en: Loop: %loop
ru: Зацикливание: %loop

en: Muted: %muted
ru: Приглушенный: %muted

en: Display of multiple files
ru: Отобразить множество файлов

en: Muted
ru: Заглушен

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
ru: Использовать множество @tag тегов, каждый с единым источником.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
ru: Использовать множество источников и одним @tag тегом.

en: Show playback controls
ru: Показать элементы управления воспроизведением

en: Playback controls: %controls
ru: Кнопки проигрывания: %controls

en: Multiple file display: Multiple HTML tags
ru: Многочисленное отображение файла: Многочисленное количество HTML тегов

en: Multiple file display: One HTML tag with multiple sources
ru: Многочисленное отображение файла: Один HTML тег для нескольких источников

en: Add @type via URL
ru: Добавить @type через URL
