Media Stream (1.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: yes
nl: ja

en: - None -
nl: - Geen -

en: Add
nl: Toevoegen

en: hidden
nl: verborgen

en: no
nl: nee

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Loop
nl: Lus

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: visible
nl: zichtbaar

en: Autoplay: %autoplay
nl: Automatisch afspelen: %autoplay

en: Muted: %muted
nl: Gedempt: %muted

en: Display of multiple files
nl: Weergave van meerdere bestanden

en: Muted
nl: Gedempt

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
nl: Gebruik meerdere @tag-tags, ieder met een enkele bron.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
nl: Gebruik meerdere bronnen binnen een @tag-tag.

en: Show playback controls
nl: Afspeeltoetsen tonen

en: Playback controls: %controls
nl: Afspeeltoetsen: %controls

en: Multiple file display: Multiple HTML tags
nl: Meerdere bestanden-weergave: meerdere HTML-tags

en: Multiple file display: One HTML tag with multiple sources
nl: Meerdere bestanden-weergave: één HTML-tag met meerdere bronnen

en: Add @type via URL
nl: @type toevoegen via URL
