Media Stream (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: yes
tr: evet

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Add
tr: Ekle

en: hidden
tr: gizli

en: no
tr: hayır

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Loop
tr: Döngü

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: pixels
tr: piksel

en: Poster
tr: Gönderen

en: visible
tr: görünür

en: Autoplay: %autoplay
tr: Otomatik oynatma: %autoplay

en: Loop: %loop
tr: Döngü: %loop

en: Muted: %muted
tr: Sessiz: %muted

en: Display of multiple files
tr: Birden fazla dosya görüntüleme

en: Muted
tr: Sessiz

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
tr: Her biri tek bir kaynak içeren birden fazla @tag etiketi kullanın.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
tr: Tek bir @tag etiketi içerisinde birden fazla kaynak kullanın.

en: Show playback controls
tr: Oynatma kontrollerini göster

en: Playback controls: %controls
tr: Oynatma kontrolleri: %controls

en: Add @type via URL
tr: URL'den @type ekle
