Media Stream (1.0.0) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: yes
id: ya

en: - None -
id: - Tiada -

en: Add
id: Tambah

en: hidden
id: tersembunyi

en: no
id: tidak

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Loop
id: Pengulangan

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: pixels
id: piksel

en: visible
id: terlihat

en: Autoplay: %autoplay
id: Putar otomatis: %autoplay

en: Muted: %muted
id: Dibisukan: %muted

en: Display of multiple files
id: Tampilan beberapa file

en: Muted
id: Meredam

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
id: Gunakan beberapa tag @tags, masing-masing dengan satu sumber.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
id: Gunakan beberapa sumber dalam satu tag @tag.

en: Show playback controls
id: Menampilkan kontrol pemutaran

en: Playback controls: %controls
id: Kontrol pemutaran: %controls

en: Multiple file display: Multiple HTML tags
id: Tampilan beberapa file: Beberapa tag HTML

en: Multiple file display: One HTML tag with multiple sources
id: Tampilan beberapa file: Satu tag HTML dengan beberapa sumber
