Media Widget (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Remove
fr: Retirer

en: Name
fr: Nom

en: Add
fr: Ajouter

en: Media
fr: Média

en: Form mode
fr: Mode de saisie

en: Preview image style
fr: Aperçu du style d'image

en: A maximum of @count files can be uploaded.
fr: Un maximum de @count fichiers peuvent être transférés.

en: Remove @label
fr: Retirer @label

en: Add file | Add files
fr[0]: Ajouter un fichier
fr[1]: Ajouter des fichiers

en: Allowed providers: @providers.
fr: Fournisseurs autorisés : @providers.

en: Added media items
fr: Éléments de media ajoutés

en: Removing @label.
fr: Retirer @label.

en: The media item %label has been removed.
fr: L'élément de média %label a été retiré.
