Media Widget (1.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Remove
uk: Вилучити

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Add
uk: Додати

en: URL
uk: URL-адреса

en: Media
uk: Медіа

en: Form mode
uk: Режим форми

en: Preview image style
uk: Стиль ескізу зображення

en: A maximum of @count files can be uploaded.
uk: Максимальне число файлів для викладання - @count.

en: Remove @label
uk: Вилучити @label

en: Add file | Add files
uk[0]: Додати файл
uk[1]: Додати файли
uk[2]: Додати файли

en: Allowed providers: @providers.
uk: Дозволені провайдери: @providers.

en: Added media items
uk: Додані медіа-об'єкти

en: Removing @label.
uk: Вилучення @label.

en: The media item %label has been removed.
uk: Медіа-об'єкт %label був вилучений.
