Mediteran administrator (8.x-1.26) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Description
bn: বিবরণ

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Release notes
bn: রিলিজ নোট

en: None
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to parent page
bn: মূল পাতায় যান

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Help
bn: সহায়তা

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: System
bn: সিস্টেম

en: Forum
bn: ফোরাম

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Uninstall
bn: আনইন্সটল

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Text Formats
bn: লেখার ফরম্যাটসমূহ
