Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (20 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: URL
is: vefslóð

en: Text
is: Texti

en: ID
is: Kenni

en: OK
is: Í lagi

en: Medium
is: Miðlungs

en: Code
is: Kóði

en: Close
is: Loka

en: The changes have been saved.
is: Breytingarnar hafa verið vistaðar.

en: Undo
is: afturkalla

en: Bold
is: Feitletrað

en: Text format
is: Textaforsnið

en: Use the default
is: Nota sjálfgefið

en: Toolbar configuration
is: Tækjastikustillingar
