Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Quote
ja: 料金

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Text
ja: テキスト

en: Medium
ja: 中程度

en: Code
ja: コード

en: Close
ja: 閉じる

en: Browse
ja: ブラウズ

en: Delay
ja: 遅延

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Undo
ja: 元に戻す

en: Duplicate
ja: 複製

en: Bold
ja: ボールド

en: Redo
ja: やり直し

en: Italic
ja: イタリック

en: Underline
ja: 下線

en: Width x Height
ja: 幅 x 高さ

en: Toolbar
ja: ツールバー

en: label
ja: ラベル

en: Numbered list
ja: 番号付きリスト

en: Text format
ja: テキストフォーマット

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Content authoring
ja: コンテンツ作成

en: Toolbar configuration
ja: ツールバーの構成

en: Active toolbar
ja: アクティブツールバー
