Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to ps translation catalogue (21 entries)

en: Delete
ps: ړنګول

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Description
ps: سپړنه

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: URL
ps: پته (URL)

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: OK
ps: سمه ده

en: Medium
ps: منځنى

en: Close
ps: تړل

en: Undo
ps: ناکړ

en: Bold
ps: زغرد

en: Redo
ps: بياكړ

en: Italic
ps: رېوند

en: Underline
ps: كرښن

en: Toolbar
ps: توکپټه

en: Numbered list
ps: شمېريال لړ

en: Text format
ps: متن بڼه
