Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Quote
ro: Citat

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Medium
ro: Mediu

en: Code
ro: Cod

en: Close
ro: Închideți

en: Browse
ro: Răsfoire

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Redo
ro: Refacere

en: Italic
ro: Cursiv

en: Underline
ro: Subliniat

en: Toolbar
ro: Bara de unelte

en: label
ro: etichetă

en: Numbered list
ro: Listă numerotată

en: Text format
ro: Formatare text

en: Alternative text
ro: Text alternativ

en: Content authoring
ro: Autorizarea conținutului

en: Toolbar configuration
ro: Configurare bară de instrumente

en: Active toolbar
ro: Bară de instrumente activă
