Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to ug translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Description
ug: بايانى

en: Quote
ug: نەقىل

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: URL
ug: ئادرېس

en: Text
ug: تېكىست

en: OK
ug: جەزملەش

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Code
ug: كود

en: Close
ug: يېپىش

en: Browse
ug: كۆرۈش

en: The changes have been saved.
ug: ئۆزگەرتىشلەر ساقلاندى.....

en: Undo
ug: يېنىۋېلىش

en: Bold
ug: توم

en: Redo
ug: قايتىلاش

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Toolbar
ug: قورال ئىستونى

en: Content authoring
ug: مەزمۇن تەڭشىگى
