Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: URL
ar: العنوان URL

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: OK
ar: موافق

en: Medium
ar: متوسط

en: Code
ar: الكود

en: Close
ar: إغلاق

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Undo
ar: تراجع

en: Redo
ar: إعادة

en: Italic
ar: مائل

en: Underline
ar: خط سفلي

en: Toolbar
ar: شريط الأدوات

en: Numbered list
ar: قائمة مرقمة

en: Text format
ar: تنسيق النص

en: Content authoring
ar: تأليف المحتوى

en: Toolbar configuration
ar: تهيئة شريط الأدوات

en: Active toolbar
ar: شريط الأدوات النشط
