Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (29 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Quote
el: Παράθεση

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Text
el: Κείμενο

en: OK
el: ΟΚ

en: Medium
el: Μέσο

en: Code
el: Κωδικός

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Browse
el: Εξερεύνηση

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Bold
el: Έντονα

en: Redo
el: Ακύρωση αναίρεσης

en: Italic
el: Πλάγια

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Width x Height
el: Πλάτος x Ύψος

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: label
el: ετικέτα

en: Numbered list
el: Αριθμημένη λίστα

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: Content authoring
el: Σύνταξη ύλης

en: Toolbar configuration
el: Ρυθμίσεις εργαλειοθήκης

en: Active toolbar
el: Ενεργή γραμμή εργαλείων
