Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (26 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Text
gl: Texto

en: OK
gl: Aceptar

en: Medium
gl: Medio

en: Code
gl: Código

en: Close
gl: Pechar

en: Browse
gl: Explorar

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Undo
gl: Desfacer

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Bold
gl: Negriña

en: Redo
gl: Refacer

en: Italic
gl: Cursiva

en: Underline
gl: Subliñado

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: label
gl: etiqueta

en: Numbered list
gl: Lista numerada

en: Text format
gl: Formato do texto

en: Alternative text
gl: Texto alternativo

en: Content authoring
gl: Autoría do contido
