Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: URL
hi: यूआरएल

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: OK
hi: ठीक है

en: Medium
hi: माध्यम

en: Code
hi: कोड

en: Close
hi: बंद करे

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: Undo
hi: पूर्ववत करें

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Bold
hi: बोल्ड

en: label
hi: लेबल

en: Text format
hi: पाठ प्रारूप

en: Toolbar configuration
hi: टूलबार विन्यास
