Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to lv translation catalogue (24 entries)

en: Delete
lv: Dzēst

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Description
lv: Apraksts

en: Quote
lv: Citāts

en: Link
lv: Saite

en: Image
lv: Attēls

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Text
lv: Teksts

en: Medium
lv: Vidējs

en: Code
lv: Kods

en: Close
lv: Aizvērt

en: The changes have been saved.
lv: Izmaiņas saglabātas.

en: Undo
lv: Atcelt

en: Duplicate
lv: Dublicēt

en: Bold
lv: Treknraksts

en: Redo
lv: Atatsaukt

en: Italic
lv: Kursīvs

en: Underline
lv: Pasvītrots

en: Toolbar
lv: Rīkjosla

en: Numbered list
lv: Numurēts saraksts

en: Text format
lv: Teksta formāts

en: Alternative text
lv: Atlernatīvs teksts

en: Content authoring
lv: Satura pārvaldīšana
