Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Medium
oc: Mejan

en: Code
oc: Còde

en: Close
oc: Tampar

en: Browse
oc: Percórrer

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Undo
oc: Anullar

en: Bold
oc: Gras

en: Italic
oc: Italica

en: Underline
oc: Souligné

en: Toolbar
oc: Barra d'aisinas

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Content authoring
oc: Redaccion de contengut
