Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (23 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: Medium
th: ปานกลาง

en: Code
th: รหัส

en: Close
th: ปิด

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: Undo
th: เลิกทำ

en: Duplicate
th: การทำซ้ำ

en: Bold
th: ตัวหนา

en: Redo
th: ทำซ้ำ

en: Italic
th: ตัวเอียง

en: Underline
th: ขีดเส้นใต้

en: Numbered list
th: รายการลำดับเลข

en: Text format
th: รูปแบบข้อความ

en: Alternative text
th: ข้อความทางเลือก

en: Content authoring
th: การเขียนเนื้อหา

en: Toolbar configuration
th: การกำหนดค่าแถบเครื่องมือ

en: Active toolbar
th: แถบเครื่องมือที่ใช้งาน
