Memcache Status (2.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Servers
fr: Serveurs

en: Size
fr: Taille

en: All
fr: Tout

en: Last access
fr: Dernier accès

en: Items
fr: Éléments

en: Details
fr: Détails

en: No items selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: Expire
fr: Date d'expiration

en: Hits
fr: Accès

en: Chunk size
fr: Taille du morceau

en: Rate
fr: Taux

en: Server
fr: Serveur

en: Used
fr: Utilisé

en: Flush
fr: Vider

en: Free
fr: Gratuit

en: Miss
fr: Mme

en: Performance and scalability
fr: Performances et extensibilité

en: Memory usage
fr: Utilisation de la mémoire

en: Update this item
fr: Mettre à jour cet élément

en: Action title
fr: Titre de l'action

en: The title shown above the actions dropdown.
fr: Le titre affiché au-dessus du menu déroulant des actions.

en: Apply to selected items
fr: Appliquer aux éléments sélectionnés
