Memcache Status (2.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Action
it: Azione

en: Size
it: Dimensione

en: Total
it: Totale

en: All
it: Tutti

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: Items
it: Elementi

en: Details
it: Dettagli

en: No items selected.
it: Nessun elemento selezionato.

en: Hits
it: Accessi

en: Chunk size
it: Dimensione di un blocco

en: Rate
it: Aliquota

en: Flush
it: Svuota

en: Performance and scalability
it: Performance e scalabilità

en: Update this item
it: Aggiorna questo elemento

en: Action title
it: Titolo azione

en: The title shown above the actions dropdown.
it: Il titolo visualizzato sopra l'elenco a discesa delle azioni.
