Memcache Status (2.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Submit
ja: 送信

en: Action
ja: アクション

en: Servers
ja: サーバー

en: Size
ja: サイズ

en: Total
ja: 合計

en: All
ja: すべて

en: Last access
ja: 前回のアクセス

en: Items
ja: アイテム

en: Details
ja: 詳細

en: No items selected.
ja: 項目が選択されていません。

en: Hits
ja: アクセス数

en: Rate
ja: 税率

en: Server
ja: サーバー

en: Flush
ja: 消去

en: Update this item
ja: このアイテムを更新

en: Action title
ja: アクションのタイトル

en: The title shown above the actions dropdown.
ja: アクションのドロップダウンリストの上に表示されるタイトル。

en: Apply to selected items
ja: 選択したアイテムに適用
