Memcache Status (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Action
pt: Ação

en: Servers
pt: Servidores

en: Size
pt: Tamanho

en: All
pt: Tudo

en: Last access
pt: Último acesso

en: Items
pt: Itens

en: Details
pt: Detalhes

en: No items selected.
pt: Nenhum item foi selecionado.

en: Rate
pt: Avaliar

en: Used
pt: Usado

en: Flush
pt: Limpar

en: Performance and scalability
pt: Performance e escalabilidade

en: Update this item
pt: Atualizar este item

en: Action title
pt: Título da ação

en: The title shown above the actions dropdown.
pt: O título mostrado acima da lista suspensa de ações.

en: Apply to selected items
pt: Aplicar aos itens selecionados
