Memcache Status (2.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: Submit
ru: Отправить

en: Action
ru: Действие

en: Servers
ru: Серверы

en: Size
ru: Размер

en: Total
ru: Итого

en: All
ru: Все

en: Last access
ru: Последнее посещение

en: Items
ru: Элементы

en: Details
ru: Подробности

en: View items
ru: Просмотр пунктов

en: No items selected.
ru: Нет выбранных элементов.

en: Expire
ru: Устаревание

en: Hits
ru: Переходы

en: Chunk size
ru: Размер порции

en: Rate
ru: Ставка

en: Server
ru: Сервер

en: Used
ru: Использовано

en: Flush
ru: Сбросить

en: Free
ru: Свободно

en: Misses
ru: Промахи

en: Memcache status
ru: Состояние Memcache

en: Performance and scalability
ru: Производительность и масштабируемость

en: Bin
ru: Пункт

en: Update this item
ru: Обновить этот элемент

en: Action title
ru: Заголовок действия

en: The title shown above the actions dropdown.
ru: Заголовок, показанный над списком действий.

en: Apply to selected items
ru: Применить к отмеченным позициям
