Memcache Status (2.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: Submit
uk: Надіслати

en: Action
uk: Дія

en: Servers
uk: Сервери

en: Size
uk: Розмір

en: Total
uk: Всього

en: All
uk: Все

en: Last access
uk: Останній доступ

en: Items
uk: Елементи

en: Details
uk: Подробиці

en: View items
uk: Перегляд пунктів

en: No items selected.
uk: Жодних позицій не вибрано.

en: Expire
uk: Закінчується дія

en: Hits
uk: Перегляди

en: Chunk size
uk: Припустимий розмір

en: Rate
uk: Оцінити

en: Server
uk: Сервер

en: Used
uk: Використано

en: Flush
uk: Скинути

en: Free
uk: Вільно

en: Misses
uk: Промахи

en: Memcache status
uk: Стан Memcache

en: Miss
uk: Панна

en: Performance and scalability
uk: Швидкодія і масштабованість

en: Invalid key
uk: Неправильний ключ

en: Memcache Status
uk: Стан Memcache

en: Update this item
uk: Оновити цей елемент

en: Action title
uk: Назва дії

en: The title shown above the actions dropdown.
uk: Заголовок, показуваний над випадним списком дій.

en: Apply to selected items
uk: Застосувати до вибраних позицій
