Memory limit policy (2.0.0) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Language
pt: Idioma

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Summary
pt: Resumo

en: Path
pt: Caminho

en: Paths
pt: Endereços

en: Roles
pt: Papéis

en: Performance
pt: Desempenho

en: Configuration
pt: Configurações

en: Role
pt: Papel

en: method
pt: método

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Route
pt: Rota

en: Memory
pt: Memória

en: Constraints
pt: Restrições

en: Policies
pt: Políticas

en: Negate the condition
pt: Negar a condição

en: Plugin Id
pt: ID do Plugin

en: Configure Required Context
pt: Configurar Contexto Necessário
