Memory limit policy (2.0.0) - en to th translation catalogue (19 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: ID
th: ไอดี

en: Performance
th: ประสิทธิภาพ

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Route
th: เส้นทาง

en: Negate the condition
th: จากเงื่อนไข
