Memory limit policy (2.0.1) - en to hy translation catalogue (20 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Language
hy: Լեզու

en: Enable
hy: Ակտիվացնել

en: Disable
hy: Անջատել

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Label
hy: Պիտակ

en: Save
hy: Պահպանել

en: Summary
hy: Ամփոփում

en: Path
hy: Ուղի

en: Roles
hy: Դերեր

en: Configuration
hy: Կոնֆիգուրացիա

en: Role
hy: Դեր

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում
