Memory limit policy (2.0.1) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Language
it: Lingua

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: Path
it: Percorso

en: Paths
it: Percorsi

en: Roles
it: Ruoli

en: Performance
it: Prestazioni

en: Configuration
it: Configurazione

en: Role
it: Ruolo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Route
it: Itinerario

en: HTTP method
it: Metodo HTTP

en: You have unsaved changes.
it: Sono presenti modifiche non salvate.

en: Query parameter
it: Parametro query

en: Negate the condition
it: Nega la condizione

en: Negated
it: Negato
