Memory limit policy (2.0.2) - en to bo translation catalogue (26 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Name
bo: མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Paths
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Performance
bo: ནུས་རྩལ

en: Domain
bo: དྲ་མིང

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Domains
bo: ཁུལ།
